Řasový helminti
Téma řasových helmintů bylo široce diskutováno a schváleno na Mezinárodní konferenci o chronických onemocněních na University of Washington, Seattle, USA ve dnech 6. až 8. září 2013 (přednášející Gubarev N.V.), kde bylo rozhodnuto vytvořit pracovní skupinu pro další výzkum úplného sekvenování genomu helmintů řas. Aby se objevení helminti odlišili od obecně známých, museli být nějak označeni. Podle morfoanatomických znaků se jim říkalo provazoví helminti ve tvaru řas, protože svým vzhledem připomínají řasy stočené do provazů a vzájemně propletené.
Tyto helminty jsme pojmenovali na základě jejich morfoanatomických znaků – řasoví provazoví helminti. Proč? Svým vzhledem velmi připomínají řasy, stočené jakoby do "provazů". To je jasně vidět na prezentovaném obrázku. Společným znakem všech řasovitých lanových helmintů je absence jakýchkoliv pohybových orgánů u zralých forem. V tomto znaku jsou podobní kulatým helmintům. Nemají také vylučovací, oběhové ani rozmnožovací orgány viditelné pouhým okem. Dýchání, výživa a vylučování se samozřejmě provádějí po celém povrchu těla. Je možné, že se na tom více či méně aktivně podílejí intrakavitární a intramurální kanály. Tyto rysy však nenaznačují nízký stupeň organizace řasovitých lanových helmintů. Jsou prostě takto navrženi a pro podporu života využívají jiné schopnosti, které se odlišují od těch známých helmintů. Chybí smyslové orgány a nervový systém. Je to dáno životním stylem. To ale není známka degradace helmintů, spíše je to pouze adaptace na parazitický životní styl. Tělesná konzistence helmintů je rosolovitá, od tmavě hnědých po světle hnědé tóny barvy, mají hrbolatý povrch těla se střídajícími se plochami kontrakcí a expanzí o průměru 0,3 cm až 4,0 cm. Délka jednotlivého helminta na průměr se může pohybovat od 3 cm do 150 cm Velikost těla helmintů podobných řasám je určena podmínkami jejich existence.
Neomezené množství polo strávené potravy, kterou mají helminti neustále k dispozici, obvykle vede ke zvětšení jejich těla. Nepotřebují se při hledání potravy pohybovat. Velká velikost těchto helmintů jim pomáhá nejen dobře absorbovat potravu, ale také působit proti peristaltice střev hostitele a také bezpečně zůstat v místě dislokace. Zbarvení řasovitých helmintů pokrývá celé spektrum žlutooranžových odstínů, spíše však bledých tónů. To je zcela přirozené, protože po celý život zůstávají v temných komnatách svého chlebodárce, kam nepronikne jediný paprsek světla.
Zbarvení může také záviset na látkách, které parazit absorbuje z těla hostitele. Ztmavnutí některých helmintů může být způsobeno solemi těžkých kovů, které se dostávají do střev hostitele spolu s jídlem. Krycí vrstva těla je jednovrstvá a může být průhledná nebo neprůhledná.
Tělo provazového helminta ve tvaru řas se skládá z mnoha "lan", podobných řasám, vzájemně propletených. Na spodině těla je přísavka, která může mít buď tvar bubliny v raném stádiu vývoje helmintů, nebo tvořit velkou sraženinu hlenu ve zralém stádiu vývoje helmintů. Pomocí této přísavky se helmint přichytí na střevní stěnu.
Počet helmintů přítomných v gastrointestinálním traktu může být velmi velký. A pokud také vezmete v úvahu, že v tělech helmintů a na začátku těla jsou přísavky ve tvaru bublin, které se zvětšují v procesu životní aktivity, můžete mít představu o této objemné cizí hmotě, která naplňuje naše břicha (střeva) a činí je tak objemnými, ačkoli člověk sám může být zcela štíhlý, a dokonce hubený. A tato břicha nám brání být tak mobilní, jak bychom si přáli, překážejí dýchání, utlačují všechny vnitřní orgány a brání jejich normálnímu fungování.
Výživu řasovitých helmintů zajišťuje celý povrch těla. Současně pro přeměnu střevního obsahu do tekutého stavu helmint vylučuje kapalnou žíravinu (rozpouštědlo) bílého trusu (foto) pro následnou výživu helminta na celém povrchu těla.
Vzhledem k tomu, že tato bílá tekutá látka je žíravina, přispívá k zánětům nejen střev, ale i dalších orgánů lidského těla a v důsledku toho ke vzniku mnoha nemocí. Když se vyskytnou nepříznivé účinky na lidské tělo, tak helminti pociťují nepohodlí, vylučují bílou žíravou látku (foto) ve velkém množství a – podrážděně reagují...
- bobtná, uvolňuje metabolické produkty, stlačuje hlavní cévy střevního krevního řečiště, což vede ke kolísání krevního tlaku, kardiovaskulárním poruchám, které mohou být trvalé a v důsledku toho způsobují zhoršení krevního oběhu, nedokrvení orgánů, tkání, únavu, ztráta bdělosti, koncentrace, zvýšená únava. Ledviny, srdce, mozek, oči a další orgány nejsou ušetřeny;
- intenzivně vylučují toxický hlen ve formě viskózní, lepkavé hmoty, která postihuje různé orgány a části těla s rozvojem mnoha onemocnění, jako jsou angíny, akutní respirační infekce a akutní respirační virové infekce, gastrointestinální poruchy, faryngitida, chronická rýma, sinusitida, bronchitida, radikulitida, bolesti kloubů, kašel s hlenem a horečkou, časté nachlazení, chronická únava, slabost, snížená pozornost, paměť, letargie, výskyt rakoviny.
Hlavní typy nepříznivých účinků na helminty řas, které vedou k jejich reakci
- pronikání koronavirových infekcí do těla;
- pití alkoholu; produkty obsahující hořčiny, kyseliny;
- hypotermie těla;
- provádění zdravotních procedur;
- vliv faktorů průmyslového prostředí;
- dopad z pracovní polohy osoby v "sedící" poloze;
- elektromagnetického a radioaktivního záření z člinností Měsíce a Slunce.
V různých fázích vývoje mají řasoví helminti své vlastní anatomické a morfologické vlastnosti. Při přechodu z mladých forem na zralé formy mohou těla těchto helmintů procházet určitými změnami. Tyto znaky dávají důvod klasifikovat je v závislosti na stádiu vývoje jako řasové helminty (1-5 vývojových stádií řasových lanových helmintů). Každá fáze vývoje řasových helmintů navíc poskytuje svůj vlastní způsob vypuzení. Navrhovaná metoda pro vypuzování řasových helmintů poskytuje 12 metod, které jsou uvedeny v "Metodě pro vypuzování řasových helmintů (podle N. V. Gubareva)
Etapy vývoje řasovitých lanových helmintů
První fáze vývoje řasových lanových helmintů: Řasoví helminti v různých stádiích vývoje mají různé anatomické struktury. Tvar jejich těla je plochý, vzhledem připomíná medúzu , jak je vidět na obrázku.
Mají slizovitou a amorfní strukturu neurčitého tvaru o objemu 30 až 80mm². Jsou připevněny ke stěně střeva po celém povrchu těla. Živí se osmoticky obsahem lidského střeva. Možná se v průběhu života ucpe střevní lumen, což zpomalí pohyb stolice – odtud pochází kromě jiných potíží i zácpa – tato pohroma moderní civilizace.
Druhá fáze vývoje řasových lanových helmintů: Řasoví helminti 2. stádia vývoje s vytvořenými řasami a bublinkovitými přísavkami pro jejich přichycení na střevní stěnu.
Tělo řasnatého helminta 2. vývojového stupně tvoří hlavová stěna, ve které je umístěno až 20 řasových provazců s bublinkovitými přísavkami. Stonky jsou kulaté, s průměrem 0,1 až 1,0 mm a délkou do 30 cm. Stonky mají vnitro dutinové kanálky obsahující vzduchové bubliny.
Základem těla je přísavka ve tvaru bubliny, která podporuje natékání a zvětšení velikosti. Tento typ helmintů je lokalizován v tenkém a tlustém střevě.
Třetí etapa vývoje řasových lanových helmintů: Řasoví helminti mají ve 3. vývojovém stadiu tělo připomínající keř řasy, ve kterém dochází k dalšímu formování těla helminta ve formě kořene neurčitého tvaru s hlavičkou bublinkovitého přísavku, ze kterého vybíhají stonky… Na povrchu těla jsou přísavky, pomocí kterých se helmint uchytí na sliznici tlustého střeva.
Čtvrtá fáze vývoje řasových lanových helmintů: 1. vývojovým stádiem řasnatého lanového helminta je předposlední, formované tělo helminta s hlavovým přísavkem tvořeným železitou hmotou, namísto bublinovitého přísavky.
Pátá (konečná) fáze vývoje řasových lanových helmintů: Řasový lanový helmint 5. stádia vývoje - helmint zralé formy, obsahuje hlavu, na které je ústní část se 4 trny dlouhými až 3 mm a dvěma oválnými přísavkami umístěnými na temeni hlavy, s průměr 3 mm, a hlava je pravděpodobně červená - u samice a šedá u samce. Tělo helminta není rozděleno na segmenty, má hlízovitý povrch těla se střídajícími se oblastmi kontrakcí a expanzí o průměru 0,3 cm až 4,0 cm.Délka těla helminta se v průměru může pohybovat od 1 cm do 150 cm.
Jednou z nejčastějších příčin špatné funkce střev je zácpa. V důsledku nesprávné výživy, především škrobových a vařených potravin, zbavených vitamínů a minerálních prvků (brambory, moučné výrobky) a smíchaných s bílkovinnými potravinami (maso, uzeniny, sýry, vejce, mléko) - každá taková potravina prochází velkým střevo a listy Na stěnách je film z výkalů - "vodní kámen". Hromadí se v záhybech – kapsách (divertiklech) tlustého střeva, při dehydrataci se z této "váhy" tvoří fekální zbytky a fekální kameny (tam se totiž vstřebá až 95 % vody). Z fekálních kamenů vyrůstají lanoví helminti.
Negativní účinky helmintů se začínají zcela zřetelně projevovat ve věku 35 let. A pokud nebudou přijata preventivní opatření k jejich vypuzení nebo alespoň k potlačení jejich škodlivé činnosti, lidský organismus zažije velké přetížení. Konkrétně: podráždění centrálního nervového systému a nervových zakončení v různých částech gastrointestinálního traktu může vyvolat bolest, která je mylně považována za důsledek žaludečního nebo střevního vředu, jako následek gastritidy nebo zánětu žlučníku, slabost, apatie , objevuje se snížená pozornost, paměť, letargie., častá nachlazení, v důsledku špatné funkce imunitního systému - pronikání koronavirových infekcí do těla, vysilující bolesti hlavy neznámého původu, nekonečná nemotivovaná únava, bolesti na hrudi, nohou, pažích, dolní záda, mylně považována za radikulitidu, častá akutní respirační onemocnění a akutní virové infekce, kardiovaskulární onemocnění a mnoho dalšího.
Podle našeho výzkumu může lidské tělo obecně obsahovat přes 100 metrů řasovitých lanových helmintů.
Kromě toho účinky helmintů na lidské tělo zvyšují pravděpodobnost negativního dopadu na pracovní proces:
- snížená výkonnost, pozornost, paměť v důsledku intoxikace
vyplývající z činnosti helmintů v lidském těle;
- zvýšená frekvence nachlazení, které se stávají chronickými;
- snížení motivace člověka vykonávat své funkce na pracovišti kvůli
zaměření jeho pozornosti na špatné zdraví;
- zvyšuje se riziko alergických reakcí.
Výše uvedené psychické a fyziologické změny v lidském těle mohou zvýšit frekvenci a pravděpodobnost pracovních rizik.
Způsoby boje s řasovými helminty
Doporučujeme 2 oblasti boje s řasovými helminty:
- potlačení jejich škodlivé činnosti a životních funkcí;
- vyloučení z lidského těla
K potlačení škodlivé aktivity a vitální aktivity řasových helmintů a zmírnění intoxikace se doporučuje konzumovat fermentované mléčné výrobky, sladké a kyselé ovocné šťávy, "živou" a "mrtvou" vodu, čaj s citronem v "živé" vodě , zelenina obsahující hořčiny, černé hrozny. K vyhnání hlístů z řas se doporučuje používat eukalyptový list, eukalyptový esenciální olej, citronovou šťávu, rakytníkový olej, esenciální olej z pelyňku, přípravek Malavit, mléko, sůl, jedlou sodu, "živou" a "mrtvou vodu".